wyspa_w_kuchni.jpg

To marzenie nie jednej kobiety, duża przestronna kuchnia z miejscem do przygotowywanie posiłków tzw. wyspą. Niestety nie zawsze mamy możliwość wygospodarowania miejsca na niezależny blat na środku kuchni.

Dlatego w większości przypadków jest ona jedną stroną połączona z blatem kuchennym. Na wyspie najczęściej montuje się zlewozmywak oraz płytę grzewczą. Skoro płyta to musi być też okap, i tu pojawia się problem, ponieważ zamontowanie okapu na środku pomieszczenia wymaga ukrycia kanału wywiewnego, co wiąże się z dość dużym kosztem.

Aby tego uniknąć proponuje inne rozwiązanie, które wymyśliłam w moim domu i muszę przyznać, że jest idealnie. Wszystkie potrzebne sprzęty kuchenne zlewozmywak, płyta, lodówka, zmywarka umieszczamy w ciągu szafek kuchennych przy tradycyjnym blacie, a na środku kuchni ustawiamy wyspę z ogromnym blatem roboczym. To wystarczająco dużo miejsca, bez trudu zmieścisz wszystko, czego potrzebujesz do przygotowania posiłków oraz przyjęcia.

To świetne miejsce pełniące funkcje szwedzkiego stołu na zbliżającą się parapetówkę i nie tylko. Wyspa to również świetne miejsce na dodatkowe szafki kuchenne, których nigdy nie jest za dużo w kuchni. Idealnie sprawdzą się tutaj szerokie szuflady na marmurowa deska do krojenia i sztućce, niezbędne podczas gotowania.

Decydując się na wsypę nie zapomnijmy o jej dobrym oświetleniu, które powinno być skierowane z góry. Dobrym pomysłem jest zamontowanie halogenów w podwieszanym suficie czy w fantazyjnie skonstruowanym podwieszeniu z płyty kartonowo gipsowej. Takie światło idealnie oświetli blat roboczy, w przeciwieństwie do nowoczesnych wyspowych lamp, które dają bardzo mało światła.

Akcesoria i meble kuchenne na Max Fliz
MaxFliz Frontiera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dom.ogladajonline.com.pl © | Newsphere by AF themes.