chatka_w_goralskim_styl.jpg

W Zakopanem czy Karpaczu, w każdym miejscu, jednak najczęściej również za miastem, możemy stworzyć sobie piękny góralski dom. Ulubieńcy zimowych góralskich chat coraz bardziej przenoszą ten styl do pozostałych rejonów w Polsce. Charakterystyczna kamienna podmurówka z poziomymi, drewnianymi balami w połączeniu z okazałym dachem i dekoracyjnymi dodatkami, urzekają do tego stopnia, że coraz częściej budujemy domy w takim właśnie stylu.

We wnętrzu również króluje drewno stanowiące miły dla oka element wykończeniowy, nadający niepowtarzalny charakter. W przestronnym pokoju nie może zabraknąć okazałego kamiennego kominka, a przy nim wygodnych foteli do spędzania przyjemnych wieczorów z kubkiem gorącej czekolady. Dla podkreślenia góralskiego klimatu, kanapy i fotele okryte są futrzanymi narzutami lub ciepłymi kocami.

Okazałe, ciężkie meble oczywiście wykonane z drewna, z charakterystycznymi kutymi uchwytami oraz zawiasami, są nieodzownym elementem takiego wnętrza. Zamiast tradycyjnych pranie dywanów warszawa rembertów, znajdziemy tu dywaniki łazienkowe z naturalnej skóry o rozmaitych kształtach. Ściany ozdobione wszelkiego rodzaju porożami, które również stały się elementem wykorzystywanym np.

jako noga do lampki nocne dla chłopców. Haftowane elementy na obrusach, serwetkach, a także na niepowtarzalnej pościeli, są wyjątkową ozdobą. W góralskiej kuchni nie może zabraknąć pięknie, ręcznie malowanych talerzy i kubków.

Taki dom pełen jest przedmiotów z duszą, ale przede wszystkim jest wyjątkowo ciepły i przytulny.

Dywany http://www.blitz-cleaning.com/czyszczenie-i-pranie-dywanow.html pranie i czyszczenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dom.ogladajonline.com.pl © | Newsphere by AF themes.